Który czasomierz wyselekcjonować?

Chcesz się stać właścicielem faktycznie ciekawiącego czasomierza? Przeczytaj, na co kierować uwagę i kup prawdziwą perełkę!
Może się wydawać, że zakup czasomierza to nadzwyczaj prosta kwestia: wchodzimy do sklepu, selekcjonujemy model, który najbardziej nam się podoba, płacimy i opuszczamy sklep.

zegar

Autor: Peter
Źródło: http://www.flickr.com
Nic w wyższym stopniu fałszywego! Porządny zegarek to zakup, jaki będzie nam służył wiele lat, w związku z tym trzeba się dobrze zastanowić, czego wymagamy.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, doczytaj i sprawdź informacje umieszczone na następnej stronie – tam przygotowaliśmy na Ciebie specjalne artykuły.

Musimy zwrócić uwagę na najdrobniejsze detale. Nie możemy zapomnieć o niczym: wyglądzie korony, kształcie koperty, zamocowaniu paska. Trzeba się dowiedzieć, jaki mechanizm go napędza, a do tego, które funkcje posiada. Kiedy chce się kupić niebanalny model powinno się zwracać uwagę na specjalne edycje. Podstawową rzeczą, na którą zwracamy uwagę jest wygląd czasomierza. Z tym, jest jak z wyglądem każdej innej rzeczy – jeżeli nie spodoba nam się od ciosu, to nie ma się co mamić, iż spodoba nam się za pewien czas. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na czasomierz, jaki nie przypadł nam do smaku. Prędzej, lub później wyląduje on zapomniany w półeczce. W toku sprawunków trzeba zwrócić uwagę na barwę. Solidniej wygląda ten na czarnym, skórzanym pasie, niż na brunatnym. Prócz tego czarny pasek pasuje właściwie do wszystkiego. Jednakowo jest z grubością koperty, ciężka odpowiedniej się prezentuje, jeżeli mamy na sobie koszulkę , aniżeli kosztowny gajer. Do stroju wieczorowego zegarek winien posiadać delikatną kopertę oraz skórzany pas. Sprawdź na jaki czas uzyskasz gwarancję i czy serwis zegarków danej firmy jest w twej miejscowości.

Na koniec najważniejsze: trzeba dobrać jej rozmiar do grubości nadgarstka. To, iż zegareczek wygląda interesująco na czyimś nadgarstku, nie znaczy, że na twoim będzie także wyglądał cudownie. Zegarki ma w ofercie prawie każdy zakład zegarmistrzowski – .