Mikołajki jako niezwykle istotny dzień szczególnie dla najmłodszych

Mikołajki to nadzwyczaj znaczący dzień zwłaszcza dla najmłodszych. Nastał już listopad i zostało niewiele czasu, aby zastanowić się nad tym, jak będzie wyglądać ów znaczący dla własnych dzieci dzień.
Ów nadzwyczajny dzień świętego Mikołaja świętujemy 6 grudnia.

przykładowe plakaty

Autor: Historyworks
Źródło: http://www.flickr.com
mikołaj

Autor: YES Biżuteria Sp. z o.o.
Ten dzień ma niezwykła historię. Nazwa tego szczególnego dnia wywodzi się od świętego biskupa Mikołaja z Miry, który zmarł 6 grudnia na obszarach aktualnej Turcji. Był osobliwą istotą, która jak głosi historia swoim bogactwem dzielił się z biednymi, nie ujawniając swojej tożsamości.

Jeżeli ciekawi Cię ciąg dalszy choinka kaukaska tego tematu zachęcamy do następnego artykułu, który czeka na Ciebie pod poniższym linkiem. Tam odejdą wszystkie Twoje wątpliwości.

Podobno w nocy pannom ofiarowywał posag, natomiast żebrakom posiłki. Według wyobrażeń i przekazów Mikołaj najczęściej ma pokaźny brzuszek, ubiera czapkę z pomponem i ubrany jest w czerwony płaszcz z białym obszyciem. Mikołajki to dzień szczególnie ważny dla naszych latorośli. W zależności od regionu ich buty zapełniają się wszelakiego rodzaju słodyczami. Wierzą w to, że to on daje im podarunki. To samo dotyczy Świąt Bożego Narodzenia. Kiedy nadchodzi wieczór najmłodsi wyglądają pierwszej gwiazdki, gdyż właśnie wtenczas przybywa Mikołaj, który daje podarki. Wyczekiwania najmłodszych są wtedy wyższe niż w dzień świętego Mikołaja. Rodzice posiadają uproszczone zadanie jeśli dziecko napisało list do Mikołaja z szczegółowymi pragnieniami, wtedy mogą z takiej lity wyłonić prezent odpowiadający im cenowo i zgodny z zainteresowaniem pociechy.

Wybierając prezent dla pociechy trzeba szczególną uwagę zwrócić na jakość i stosowne certyfikaty. To jest bardzo istotne, w szczególności jeśli idzie o malutkie dzieci.