Pierwsza Komunia Święta. Co podarować? Jak dużo podarować pieniędzy?

Zorganizowanie Pierwszej Komunii Świętej to dla rodziców duże wyzwanie. Musimy dziecko ładnie ubrać, wynająć lokal i zadysponować obiad, kupić tort, wynająć fotografa, zaś przed uroczystością wpaść do fryzjera.

alkohol

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz komunia to nie wyłącznie ubiór. Tradycją jest uroczysty obiad w gronie rodziny. W wygodnej sytuacji są rodzice, którzy sami mogą wyprawić przyjęcie komunijne w domku. Nie muszą się wtedy narażać na koszta wynajmu stolików w restauracji. Zazwyczaj jednak tort (masa cukrowa na tort) musimy zamówić osobno. Za ponadplanowe 80 zł za kilo.
Zapachy, pefrumy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Dylemat ma także rodzina: jaki podarunek wybrać? Co sprezentować? Wśród dziewczynek, jakie pójdą tego roku do komunii świętej, panuje moda na suknie z króciutkim rękawem. Hitem są również kolorowe elementy w wianku – może być to dla przykładu pastelowy róż czy fiolet. Ceny takich dodatków zaczynają się od 45 złotych. Nadal nie wychodzą z mody wianki z kwieci naturalnych, np. ze stokrotek. Tegorocznym hitem na liście podarunków jest smartwatch, zatem tzw. inteligentny czasomierz. Urządzenie posiada wbudowane funkcje smartfonu, a więc m.in. aparat fotograficzny i odtwarzacz muzyki. Rower to także kapitalny pomysł na prezent. Trendy komunijne odmieniają się każdego roku a niezorientowanym ciężko za nimi zdążyć. Kiedyś zakup złotych precjozów – np. medalika, bądź encyklopedii, albo zestawu przyrządów do szkoły był dobrym wyborem.

Później dzieciaki zaczęły otrzymywać keybordy, rowery a także komputery, natomiast budżet na podarki na pierwszą komunię świętą o wiele urósł. Jednak komunia to nie wesele.

Jeśli uważasz, że ten materiał jest godny zainteresowania, to co powiesz, kiedy poznasz więcej wiadomości z tego źródła (https://fotoporcelana.net/28-tasmy-i-kleje)?. Zwyczajnie kliknij tutaj i sprawdź.

Warto się skoncentrować na jego obrębie duchowym – od wielu lat apelują księża.