W jaki sposób założyć swoją grupę kabaretową?

Dzisiaj śmiejemy się z dowcipów różnych grup, które występują w telewizji. Wiele jest osób, które chciałyby same występować w kabaretowych programach i mają do tego spore predyspozycje.

Kto zdecydował się założyć własny kabaret, powinien znaleźć ludzi, którzy chcieliby z nim występować. Można też występować pojedynczo i wtedy odpowiednie osoby nie są konieczne. Jednak kiedy jakaś osoba chciałaby mieć własną kabaretową grupę, musi znaleźć odpowiednich ludzi albo przynajmniej jednego towarzysza. Powinna być to osoba, która lubi żarty, i która potrafi w każdym wypadku odpowiedzieć jakąkolwiek celną ripostą. Może być to także osoba, która potrafi ciekawie mówić. Osoba ta musi być z wyobraźnią, dobrze by było, gdyby to był ktoś znajomy z kim czujemy się dobrze.
branża

Autor: Cayobo
Źródło: http://www.flickr.com

Jakakolwiek osoba może uważać, że ma talent do pisania skeczy oraz ludzie będą śmiać się do rozpuku. W praktyce jednak okazuje się tak, że osobę występującą paraliżuje trema. Może opowiadać zbyt cicho albo śmiać się z rzeczy, które nie są śmieszne dla większości osób. Najlepiej zacząć występy przed grupką przyjaciół i najbliższymi, żeby sprawdzić ich reakcje i własne umiejętności. Później trzeba znaleźć ludzi, którzy nas nie znają i będą rzeczywiście oceniali skecze oraz piosenki nie zaś występujących. Kabaretową karierę zaczyna się od występów w domach kultury czy w szkołach. Dobrze jest skecze nagrywać oraz wrzucać je do Internetu. Nie trzeba także zapominać o różnych konkursach talentów, które przeprowadzane są od czasu do czasu i można pokazać na nich swoje zdolności.

Informacje o takich wydarzeniach odnajdziemy w internecie. Można by także tam kupić wejściówki na występy znanych kabaretów. Wiadome jest, że najlepiej podpatrywać najlepszych.