Klasa tkwi w prostocie, czyli strój i wygląd na pierwszą komunię

Albę naturalnie kojarzy się z ubiorem chłopców i dziewczynek na uroczystość pierwszej komunii świętej. Na święto w maju, związane z pierwszym w życiu przyjęciem Eucharystii chcemy mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Niczym w dniu ślubu, tak i pierwsza komunia jest chwilą wyjątkową.

Pragniemy, by stroje komunijne ( sprawdź : alby komunijne dla chłopców) na małoletnich wciąż dzieciach prezentowały się elegancko i schludnie.

Komunia Święta

Autor: Karen
Źródło: http://www.karenmac.com

Jeśli chodzi o, jak to zwykle w modzie bywa, problem dodatków i stylizacji jest mniejszy.

Jeżeli tego rodzaju problematyka jest dla Ciebie niebagatelna, to koniecznie zerknij na serwis (http://krematoriumgloria.pl/), który bez wątpliwości także przyciągnie Twoją uwagę.

Kluczowym zadaniem jest wybór estetycznych alb, w których chłopcy pójdą przyjąć pierwszy raz sakrament. Katecheci i księża optują za wykończeniami nieskomplikowanymi, stawiając jednocześnie na elegancję i schludny wygląd młodego kawalera. Obie cechy powinny przejawiać się w stroju i świadomości podczas przyjmowania tego sakramentu. Coraz częściej widzimy chłopców ubranych jednolicie w kolorze białym – jako że do alby dołączane są spodnie w tym samym odcieniu. Nie mniej elegancko chłopcy wyglądają w ciemnych spodniach.Inaczej wygląda sprawa w przypadku młodych dam, które idą do komunii świętej. Mimo, że także zaleca się jak najprostsze style, nie musi to być reguła – projektanci muszą przyjąć i wykonać zlecenia na alby z dodatkami. Są to klasyczne dla dziewczyn wianuszki, peleryny (w razie niepogody), czy rękawiczki. Wianki pierwszokomunijne stanowią komponent dziewczęcego stroju od dziesiątek lat. W zależności od preferencji stosuje się żywe kwiaty, które dodają absolutnie, naturalnego uroku jak i wianki wykonane z materii sztucznej, do użytku wielorazowego. Reguła fryzur jest prosta – im we włosach skromniej tym bardziej wygodna i odpowiednia dla młodej damy. Małe dziewczynki są całe w bieli, od butów do głowy. Jakiekolwiek błyszczące paski, napotykane w lakierkach nie są popularne i preferowane.

Dobrze pamiętać, iż stylowy strój podczas pierwszej komunii to nie tylko alby i część sakramentalna, ale i obchody tego wyjątkowego dnia, w gronie rodziców i bliskich. By zachować elegancję wyjątkowego dnia młodzi ubierają cywilne, ale także przyzwoite ubrania- chłopcom towarzyszą marynarki, dziewczynkom przewiewne i komfortowe sukienki, jak ulał do przebrania po ceremoniale. W takim stroju posiedzimy w rodzinnym domu, jak i w lokalu.