Modne obrączki

O ile wybór profilu obrączki oraz jej zdobienia to sprawa ze wszech miar osobista, to istotną kwestią jest grubość obrączki.
Zbyt cienka nie jedynie nie pozwoli na zmianę rozmiaru, ale również może doprowadzić do zranienie palca, na jakim się ją nosi.

zdjęcia - panorama

Autor: Robin
Źródło: http://www.flickr.com
Szeroka obrączka pogrubi optycznie krótki palec, lecz u panów nieprzywykłych do noszenia czegokolwiek na palcu może wywołać uczucie dużego dyskomfortu. Wspaniale błyszczące, jednobarwne, gładkie obrączki będą najbardziej klasyczną kategorią, trochę bardziej ekscentryczne są matowe, lub matowo-błyszczące. Jubilerzy nie tylko zestawiają wielobarwne złoto, mnóstwo obrączek są to stopy dwóch zaś niekiedy i trzech wielobarwnych metali o wielu fantazyjnych wzorach jak też różnej fakturze.

Rakieta i piłeczka do squasha

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Ostatnimi czasy trendy są obrączki z brylantami lub tańszymi kamieniami. Obrączki różnią się również profilem a także grubością. Moda sklep internetowy z ubraniami poszła dalej i poniektóre pary kupują obrączki tak samo wyglądające, lecz stworzone z rozmaitych stopów. Niekiedy obrączki współmałżonków są jedynie podobne. Niektóre modele obrączek składają się z dwóch a nawet trzech krążków. Jubilerzy popisują się artyzmem zaś projektanci fantazją, czasem różnica pomiędzy obrączką a pierścionkiem jest niemalże niewidoczna. Z obrączkami jest jak z kieckami, inaczej wyglądają w folderze na modelce, całkiem inaczej będą prezentowały się na naszej ręce.

Dlatego przed zakupem dobrze będzie je przymierzyć po czym stwierdzić, czy na naszym palcu prezentują się tak samo wspaniale. Warto również przyjrzeć się tym niepozornym modelom. Mnóstwo z nich faktycznie pięknie zaprezentuje się dopiero na palcu.