Ulubieniec wszystkich maluchów – czyli jak ściągnąć świętego Mikołaja do przedszkola?

Dzieci nie wyobrażają sobie okresu bożonarodzeniowego bez wizyty świętego Mikołaja. Jak możemy trafić do sympatycznego świętego i w jaki sposób zorganizować spotkanie, aby było niezapomnianym przeżyciem dla najmłodszych? Mikołaj w przedszkolu to obowiązkowe wydarzenie w grudniu. Przedszkolaki przygotowują dla niego utwory muzyczne i wierszyki, w zamian dostając od świętego prezenty. Wbrew pozorom, spotkanie ze świętym Mikołajem nie jest trudno przeprowadzić.

Święty Mikołaj

Autor: iStock
Źródło: iStock
Najpierw, rodzice i personel placówki powinni przygotować prezenty dla dzieci. Dobrze, aby były dla każdego jednakowe, mogą zatem zawierać kochane przez dzieci słodkości oraz uniwersalne maskotki. Poszukując kandydata na świętego, wpiszmy w wyszukiwarkę internetową hasła „Mikołaj w przedszkolu” albo „spotkanie ze świętym Mikołajem”. Uzyskamy spis witryn online firm albo prywatnych osób, świadczących tego typu usługi. Warto uważnie zaznajomić się z daną ofertą, nim dokonamy wyboru.

Niektórzy święci dają prezenty, ale też umożliwiają zrobienie pamiątkowych fotografii lub – zweryfikuj u źródła – opowiadają przedszkolakom o świątecznych obyczajach. Możemy też zadecydować, że któryś z tatusiów lub osoba z personelu przedszkola odegra rolę świętego Mikołaja. Opłata zredukuje się wtedy do wynajęcia typowego czerwonego stroju. Choć to większa oszczędność dla portfeli rodziców, istnieje jednak ryzyko, że święty Mikołaj zostanie zdemaskowany…

Spotkanie ze świętym Mikołajem jest wydarzeniem oczekiwanym przez dzieci cały rok. Warto zatroszczyć się, aby przebiegło w przyjaznej atmosferze. Maluchy mogą zaprezentować krótki program artystyczny, recytować wiersze, śpiewać piosenki, lub też przygotować krótkie przedstawienie (jak zorganizować spotkanie ze św. Mikoajem?). Pamiętajmy, że maluchy są bardzo wrażliwe. Jeśli nie chcemy doprowadzić kogoś do łez, zadbajmy, by każdy otrzymał taki sam prezent. Wynajmując świętego Mikołaja, obejrzyjmy dokładnie jego ofertę. Może warto zapłacić trochę więcej, jeżeli w cenie będą także pamiątkowe zdjęcia lub zabawa? Mikołaj mikołaj na zamówienie w przedszkolu pojawia się jedynie raz do roku, zadbajmy więc, aby było to przeżycie na miarę oczekiwań naszych przedszkolaków.