W jaki sposób powinien wyglądać okres przygotowań do pierwszej komunii, jak odpowiednio przeżyć ten dzień

Pierwszym ogromnym wydarzeniem dla ośmioletnich dzieci będzie Komunia Święta. Zwyczajowo będzie się ona odbywać w jedną z niedzieli w maju, i poprzedza ją okres wielomiesięcznych przygotowań. Przez cały rok dzieci będą się uczyć na religii wszystkiego, co będzie im potrzebne, tak żeby odpowiednio nauczone mogły pierwszy raz w życiu przystąpić do komunii. Przez wiele lat komunia była przede wszystkim ogromnym przeżyciem duchowym, niestety w którym momencie jej sens gdzieś się zagubił w pogoni za prezentami i coraz bardziej wymyślnymi strojami.

komunia

Autor: Clemens v. Vogelsang
Źródło: http://www.flickr.com
Bo w niejednym miejscu komunie są robione tak wystawnie jak śluby, tyle że główne aktorki i aktorzy mają raptem osiem lat.

Hej, spójrz na stronę (https://www.alternatywa.info.pl/wideofilmowanie-krakow/)!, to niesamowite, że znowu tak szybko dodali w tym serwisie coś aż tak nowego, trzeba to koniecznie zobaczyć!

Coraz bardziej wymyślne suknie komunijne, drogie prezenty i przyjęcia w restauracjach sprawiły, że cały sens tego dnia, czyli radość z powodu przyjęcia do swojego serca Pana Jezusa zastąpione zostały strojeniem się przed uroczystością i czekaniem na coraz bardziej wymyślne prezenty, na jakie rodziny przeznaczają niekiedy naprawdę duże kwoty – ubiory Aldeko.

Jednak na szczęście w coraz większej ilości parafii zapędy takie trochę ograniczane przez samych kapłanów. Powoli standardem stają się takie same ubiory dla dziewczynek i chłopców. Oczywiście jeżeli ktoś posiada ubranie po starszym rodzeństwie, to raczej nie kupi nowego, lecz pozostała część dzieci występuje dokładnie w takich samych ubiorach.

Gdy czytasz o posiadającej fascynującą Ciebie treść nowej witrynie, to najpierw zweryfikuj info (www.bubucraft.pl/personalizowane-prezenty-na-kazda-okazje) dotyczące źródeł, z których pobiera ona dane.

Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie ograniczone są zapędy rodziców którzy będą chcieli za wszelką cenę się pokazać, przynajmniej jeśli chodzi o sukienkę.

Małe dziewczynki przystępują wtedy tak samo ubrane, na włosach mają takie same wianki komunijne (kliknij), więc nie ma problemów, że ktoś mógł sobie pozwolić na suknię za tysiąc złotych, a komuś innemu musiała wystarczyć za dwieście. Rzecz jasna w ten sposób nie wyeliminuje się całej reszty, czyli przyjęcia w restauracji czy drogich prezentów – tu tylko można apelować o rozsądek i umiar rodziców oraz gości – lecz chociaż w czasie uroczystości wszystkie dzieci wyglądają tak samo.